Přihlašování

Uživatelské jméno:

Heslo:
Nová registrace

Zapomenuté jméno/heslo

  Menu
  Nové inzeráty
INZSYS_BLOK
  Pálenice dne:
  anketa
Pálili jste někdy slivovici i doma?

Ano, často (7870 hl.)
 
Ano, někdy (5623 hl.)
 
Ano, výjímečně (5274 hl.)
 
Ne, nikdy (6216 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 24983
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Počítadlo
TOPlist
  Kontakty
PaleniceNET
admin: marty
Kontakt
Knihy o pěstitelském pálení

Každý z Vás jistě zná klihu Výroba slivovice a jiných pálenek (Josef Dyr, Jan E. Dyr a kol. ), která se stala kuchařkou každého provozovatele pěstitelské pálenice. Jaká je však situace na českém knižním trhu a které knihy by nám neměly chybět v naší knihovně? O tom si můžete přečíst právě v tomto článku. Pokud si budete chtít některou z knih objednat, obraťte se na některé z internetových knihkupectví nebo přímo na vydavatele...Josef A. Zentrich, Jan Jílek
Příprava kvasu na výrobu slivovice
(a ostatních pálenek)

Vydal: Fontána
Rok: 1999, první vydání
Stran: 208
Cena: 178,- Kč

Knihu našeho předního znalce kvasných procesů Jana Jílka a uznávaného bylináře Josefa A. Zentricha ocení všichni, kdo mají zájem zušlechtit přebytečnou produkci ovoce na své zahrádce. Nabízí všechny potřebné informace a postupy od úpravy ovocných kvasů po příslušné technologické operace při destilaci, v nichž nechybí cenná praktická doporučení, která zajistí výsledné pálence vysokou výtěžnost a vynikající chuť.

 

Helena Uhrová
Děláme si sami - slivovici, meruňkovici, hruškovici a jiné ovocné destiláty...

Vydal: Víkend
Rok: 2001
Stran: 106
Cena: 139,- Kč

Tato knížka informuje o tom, jaké ovoce a jakým způsobem zpracovávat a čeho se v jednotlivých technologiích vyvarovat, případně, jak některé chyby napravit. Na konci najdete i malý slovníček odborných termínů.

 

Škopek Josef
Výroba destilátů z vlastního ovoce

Vydal: Dona
Rok: 2003
Stran: 143
Cena: 98,- Kč

Praktická příručka seznamuje své čtenáře se správnými postupy při přípravě vlastních destilátů, od výběru a následně sběru vhodného ovoce až po přípravu kvasu, vlastní destilaci, úpravu a skladování. Nechybí zde ani potřebná legislativa.

 

Josef Dyr, Jan E. Dyr a kol.
Výroba slivovice a jiných pálenek

Vydal: MAXDORF s. r. o.
Rok: 1997
Stran: 219
Cena: 295,- Kč

Praktický návod pro domácí potřebu (malovýrobu) i průmyslovou výrobu, srozumitelně a zevrubně napsaný, založený na zkušenostech a fortelu generací Čechů a Moravanů, v souladu s dnešními znalostmi biologie a chemie. Přepracované a doplněné vydání (Rychtera, Melzoch, Dyr) s předmluvou prof. Rychtery.

 

Josef Pischl
Vyrábíme ušlechtilé destiláty

Vydal: Ivo Železný
Rok: 1997
Stran: 178
Cena: 99,- Kč

Kniha pojednává o všech základních stavebních kamenech výroby ovocných destilátů a vždy zdůrazňuje dopad každé operace na kvalitu produktu. Kniha je určna pro malé lihovary i domácí výrobce.

 

Malleová Bettina, Schmicklová Helge
Domácí výroba lihovin

Vydal: Beta
Rok: 2004
Stran: 159
Cena: 199,- Kč

Jedinou radostí při domácí výrobě lihovin není jen lahodný nápoj. Až budete vědět jak na to a začnete, stane se i vám výroba vlastních lihovin koníčkem! Naše knížka vám bude tím nejlepším průvodcem na cestě za výborným, silným a správně vonícím destilátem. Stručně a jasně vás provedeme celou domácí výrobu destilátů od výběru surovin přes kvašení a destilaci až po staření a správné skladování. Dozvíte se také, jak si snadno a levně opatřit bezpečný destilační aparát a vůbec vše, co pro spolehlivou výrobu lihovin doma potřebujete. Pokud se rozhodnete vyzkoušet všechno, začněte hned - přinášíme vám devadesát receptů pro přípravu různých lihovin!

 

Gölles Alois
Ušlechtilé destiláty
Praktická kniha o pálení.

Vydal: Ivo Železný
Rok: 2002
Stran: 112
Cena: 99,- Kč

Čím se liší ušlechtilé destiláty od běžné pálenky, neřkuli lavórovice? Především kvalitou surovin a péčí při zpracování. A také tipy a triky zkušených odborníků i amatérů. Každý, kdo pálí, by měl vědět, které druhy ovoce - a proč - jsou vhodné a jak s nimi zacházet. Jen tak ze své zahrádky získáte nejvíc potěšení.

| Autor: admin | Vydáno dne 09. 06. 2008 | 34688 přečtení |
| Počet komentářů: 35 | Přidat komentář |
| Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na nnými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.