Pěstitelské pálení v médiích...

Autor: admin <admin(at)palenice.net>, Téma: , Vydáno dne: 02. 06. 2006

Různé upoutávky a odkazy v našich médiích...


13.8.2006 TV NOVA: V pálenicích je živo. Majitelé jsou přesvědčeni, že je čeká velmi dobrá sezóna. Na reportáž z Televizních novin se můžete podívat ZDE.

5.5.2006 web magazín časopisu RECEPTÁŘ: Slivovice (a co je více?) Ne že by čtenáři Receptáře byli nějakými přehnanými konzumety slivovice, nabízejí pouze recepty, jak ji šikovně využít jinak, než bývá obvyklé... Přečtěte si a vyzkoušejte některý ze zaručených receptů: Tinktura z černé borůvky, Tinktura z mladých výhonků borovice, Domácí mystery, Vinovňák a další...

5.12.2005 TV NOVA: Nelegální pálení alkoholu pro vlastní potřebu. Pálenice se bojí o práci. S tímto titulkem a podtitulem si ZDE můžete pustit zprávu zveřejněnou v Televizních novinách. Zpráva se týká možnosti rozšíření černého pálení v souvislosti se schválením novely Trestního zákoníku.

21.12.2005 TÝDEN: Podzim kořalečníků. Právě pod tímto titulkem s podtitulem "Je libo mrkvovou? Čeští páleníci se potýkají s neúrodou a vyššími daněmi", vyšel v časopise TÝDEN rozsáhlý článek doprovázený fotografiemi o pěstitelském pálení. Je zde zmíněna historie, recepty i legislativa. Rozhodně stojí za přečtení. Pokud jej již v novinových stáncích neseženete, můžete si ZDE článek alespoň přečíst (bez fotografií).

10.11.2005 NOVINKY.CZ: Razie celníků ukončila provoz sedmi pálenic. Pět lidí podezírají policisté z nelegální výroby lihu. V Březí a Perné na Břeclavsku provozovali sedm černých pálenic. Všichni byli příbuzní. Podrobnosti ZDE.